VITAMÍNOVÉ DOPLŇKY Z ESHOPU BIOME.CZ

Podzim a sychravé počasí nám už zcela jistě klepe na dveře, ačkoliv řekla bych, že tento týden si je už rovnou otevřel. Nevím jak vy, ale já často s příchodem podzimu nebo různými změnami počasí chytám vše, co kolem mě prolétne. Ať je to je rýma, kašel nebo jednodenní viróza. Z velké části za to může i má imunita, která je trošku děravá. Proto velmi často sahám po různých vitamínových doplňcích. 

Vitamínové doplňky je dlouhodobě hodně diskutované téma. Najdou se tací, kteří na ně nedají dopustit, ale i takový, kteří je rovnou odsuzují. Já chápu obě strany a nikomu nic nevyvracím. Podle mě jsou vitamínové doplňky fajn, když se berou s rozumem, nepatláte páté přes deváté a vsadíte raději na kvalitní značku a pohlídáte si především složení, protože občas se člověk nestačí divit, co takový vitamín vlastně může obsahovat.

Vitamínové doplňky, které bych vám dnes ráda představila jsou americké značky Nutrigen Laboratories a u nás, ale také na Slovensku je nabízí eshop Biome.cz V eshopu naleznete také produkty pro růst vlasů, pro podporu hubnutí, protivráskové a další.

Snažím se jíst zdravě a mít vyvážený jídelníček a vitamíny jako doplněk strany. Užívám od každého jednu tabletu denně a s vyváženou stravou si myslím, že je to tak dostačující. A zapravdu mi dá i mé tělo, protože trávení mám na jedničku, rýma se dostavila maximálně u krájení cibule a nemocná jsem zatím také nebyla. Celkově se cítím více v pohodě, vidím zlepšení u očí, nejsem tolik unavená a snažím se i vyhýbat stresu. 


Vitamíny beru skoro dva měsíce. 


SPIRULINA - Balení obsahuje 60 tablet - cena 387 Kč

Mezi jeho hlavní účinky patří: 
- zlepšení trávícího traktu
- zefektňení detoxikace těla
- posila imunitního systému
- podpora kardiovaskulární funkce a zdravého cholesterolu
- zajištění antioxidantní ochrany proti nemocem

Důvodem proč jsem zařadila tento vitamín, byl právě pro podporu trávení a posila metabolismu pro lepší vstřebávání dalších živin. Dalším důvodem bylo i to, že pokud jste převážně na rostlinné stravě je nutné doplnit vitamíny. Především B-12, což je základní živina pro zdravé nervy a tkáně a toho má rostlinná strava nedostatek. Sprirulina je tvořena ze 70 % bílkovinami, jedná se o lehce stravitelné bílkoviny. Vhodným doplňkem je i pro ty, kteří jí málo zeleniny, protože obsahuje vysoké procento Beta-karotenu, který napomáhá zesílit obranyschopnost organismu.

KOKOSOVÝ OLEJ - Balení obsahuje 60 tablet - cena  405 Kč

Kokosový olej je zdroj esenciálních mastných kyselin, které poskytují rychle využitelný zdroj energie, podporuje zdraví srdce a mozku a má velký vliv na hezký vzhled pokožky, vlasů i nehtů. 

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou a monoglyceridy, které jsou obsažené i v mateřském mléku. A jak všichni víme, tak mateřské mléko je pro naše miminka tím nejlepším. A kokosový olej po vzoru mateřského mléka pomáhá zase dospělým.

Dříve o něm panovaly zvěsti, že se jedná o tuk nezdravý, ale to není pravda. Spíše bych řekla, že je jedním z nejdravějších. Je to snadno využitelný zdroj energie s kterým si tělo hravě poradí, rychle ho spálí a tukové zásoby se ani nenamlsají. A to byl i důvod, proč ho užívám před cvičením, jako malý "nakopávač". Kde jsem si, ale jeho všimla, byly moje nehty. Vždy se mi hodně lámaly a po porodu to bylo ještě horší. Ale teď jsou pevné, nemusím je hned stříhat a můžu si je nechat trochu povyrůst.

ACAI BERRY - Balení obsahuje 60 tablet - cena 552 Kč

Výhody užívání Acai Berry:
- pomáhá při hubnutí a urychlovat metabolismus
- pomáhá urychlovat oxidaci tuků
- pomáhá snižovat únavu a zvyšovat energii
- chrání tělo před vlivem volných radikálů

Ovoce Acai berry je také nazýváno super-potravinou, jelikož obsahuje největší množství antioxidantů, dále také vitamínů a zdravých mastných kyselin. Díky antioxidantům se člověk cítí mladší, plný energie a také mohou způsobit ústup zdravotních problémů v mnoha směrech. Čeho jsem si všimla nejvíce, bylo zlepšení zraku. Mám astigmatizmus a velkou odchylku osy v levém oku. Dříve jsem měla problém si bez brýlý přivyknout v šeru, teď je to mnohem lepší, rozkoukám se během chvíle a oči mě ani nepálí ani neslzejí.


Znáte tyhle vitamíny? A jaké používáte vy?


Vaše Hevi

Komentáře

 1. Tuto značku přímo neznám, ale jako kokosový olej, acai berry znám :) Já používám párkrát do roka balení Biosilu, teď jsem znově zkusila ReviHair a celoročně beru B komplex, protože jsem hrozně trpěla na opary a musím říct, že od té doby, co jí poctivě beru, jsem opar ani neměla :)

  WantBeFitM

  OdpovědětSmazat
 2. Mě by tak velké tabletky dělali problém je spolknout. :) Ale vitamíny by se měli brát no. :)
  Vítejte u Mišky

  OdpovědětSmazat
 3. Já beru kombinaci vápník+hořčík+zinek, B-komplex a na podzim v období viróz většinou přidávám céčko. A občas zobu Biotin na vlasy.

  OdpovědětSmazat
 4. Dost mě překvapila vyšší cena těchto doplňků, ale určitě jsou zase kvalitní :) Já si kupuju pravidelně vápník v šumivých tabletách a pak taky beru B1. Na Vánoce dostávám velké balení multivitamínů, rozhodně není špatné brát nějaké pilulky navíc :)

  OdpovědětSmazat
 5. Podobné výživové doplňky vůbec neužívám, ale neodsuzuji za to. U některých zní popis docela dobře. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovědětSmazat

Okomentovat

Děkuji za každý váš komentář :-)